?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Чому цьому роману не пощастило з історичним контекстом:
«Зону скальпів» я написав ще у 2008 році. Тоді текст мав назву «Дике поле», але пізніше з’ясувалося, що романів з такою назвою дуже багато. До того ж в мене вийшли книга «Химери Дикого поля», то щоб не було плутанини, я перейменував роман у «Зону скальпів». Писав я його у період не дуже успішної закоханості, що досить погано вплинуло на текст. Розсилання роману по видавництвах ні до чого не призвело, так само, як і участь у «Коронації слова». Я і сам бачив недоліки тексту, але задумка роману, той світ, який я там вигадав, мені дуже подобалися і не відпускали. Я знав, що рано чи пізно перероблю цей текст і зроблю з нього цукерку. І от на десь у лютому 2014 року я всівся за «Зону скальпів». Все зайве було викинуто, додалося кілька розділів, ну і роман став таким крутим, як я його і бачив. Але тут трапилася інша біда – почалася війна на Сході. І текст, в якому зображувався цілковитий розпад і деградація української армії, почав сприйматися як ледь не сепарський. Спроби зауважити, що події книги відбуваються взимку та на початку весни 2014 року і досить точно відображають тодішній стан нашої армії, не діяли. «У вас українські солдати знімають скальпи! Ви що!» - жахалися видавці і відсахувалися від роману, як нечиста сила від ладану. Я намагався пояснити, що «Зона скальпів» - роман про вигадану війну, з вигаданим ворогом і у вигаданому краї. Є книги в жанрі альтернативної історії, а це був текст в жанрі альтернативної географії. Однак нічого не діяло. «Зона скальпів» несподівано потрапила у поганий контекст.

Щось схоже, тільки навпаки, відбулося з вже згаданими «Хімерами Дикого поля». Цей роман, написаний у 2013 році, розповідав про озброєні спроби ФСБ створити в Україні території хаосу. В рік написання «Химери» здавалися перебільшенням, ледь не хворою фантазією автора, а вже за рік досить вдалим прогнозом того, що відбувалося на Донбасі. Завдяки радикальній зміні суспільно-політичного контексту «Химери» вийшли книгою. І саме зміні цього ж контексту закрили шлях для друку «Зоні скальпів». Але це хороший роман, я час від часу його перечитую і дуже переймаюся, що він приречений на животіння у якості файла на моєму компі.

Саме через любов до «Зони скальпів» я вирішив почати саме з неї проект «Електронний Івченко», який мусить уможливити доступ читачів до вартих уваги моїх текстів з сумнівними видавничими перспективами. Читайте перший розділ задарма. Якщо сподобається, то платіть, отримуйте весь текст і насолоджуйтеся. Що насолода буде, тут я не сумніваюся.

Profile

superknyga
superknyga

Latest Month

May 2019
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Tiffany Chow